Programy Stypendialne a KreArt

Programy stypendialne to jeden z celów naszej Fundacji na wsparcie młodzieży w rozwoju ich talentów.

Nie jest to proste dla osób mieszkających daleko od ośrodków kultury, lub mających trudności z komunikacją miejską. Rozwiązań jest wiele na takie okoliczności, a przede wszystkim współpraca władz z organizacjami pozarządowymi.

Jednakże jest jeszcze jedna forma wspierania zdolnych osób, których marzeniem jest rozwój swoich talentów. Są nimi Programy Stypendialne oferujące często fundusze, ale również kursy, zajęcia, wyjazdy. Nidzicki Fundusz Lokalny, jak również władze miast Nidzicy, prowadzą podobne działania finansując możliwości edukacyjne. Potrzeb jest jednak o wiele więcej niż możliwości.

Konferencja poświęcona dobrym praktykom budowania Funduszy Stypendialnych prowadzona przez Fundację Dobra Sieć, była okazją do wymiany poglądów, pomysłów, i wiedzy praktyków. To spotkanie zmotywowało do prowadzenia większej ilości działań skupionych na pomocy utalentowanym. „Efekty” takich programów również były omówione podczas spotkania… a są nimi byli stypendyści, którzy pracują, są aktywni i włączają się pomoc innym. Takim przykładem jest chociażby Prezes Fundacji KreArt, Edyta Choińska – absolwentka stypendium pomostowego, dzięki Fundacji Edukacyjna Przedsiębiorczość.

Jak zacząć? Od zwykłej imprezy urodzinowej podczas której zamiast prezentów goście przekazują środki na cel Fundacji. Lub od koncertu charytatywnego, z którego dochód przeznaczany jest na szczytny cel. Można również zorganizować zawody podczas których można zbierać środki na działania. Ile pomysłów – tyle możliwości zbierania funduszy. Bardzo pomocni są w takich sytuacjach wolontariusze, którymi mogą stać się stypendyści, absolwenci, daroczyńcy.

Fundacja Dobra Sieć podpowiedziała również inny sposób na pozyskanie wolontariuszy. Otóż platforma ToDo kojarzy ze sobą zarówno organizacje pozarządowe, jak i chętne osoby do wspierania inicjatyw. Są różne możliwości takich działań: tłumaczenia, realizacja stron www, budowanie strategii, przygotowanie grafik. W dzisiejszym świecie warto pomagać! O tym przekonują włodarze miast, gmin, powiatów, organizacje, firmy, osoby prywatne. Dzięki odpowiedniej komunikacji można wspólnie sięgnąć gwiazd. Mamy nadzieję, że poniższy filmik przekona Was do podejmowania wysiłku i niesienia pomocy, chociażby przy noszeniu zakupów.

Więcej:Artykuł i zdjęcia w Gazetce Nidzickiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.